Birgit og Tage havde lavet en fællestur med TR Club DK. De kom med 5 biler og vi kom med 10.

1.jpeg

Vi mødtes ved My Garage i Vejle, hvor vi fik en super rundvisning. Der var virkelig fine biler at se på, både nye superbiler og veteranbiler og selvfølgelig en TR 6 :-).

Da al snakken var overstået skulle vi til Juelsminde…men ikke ad den lige vej, nej nu skulle på en fantastisk tur ad små veje både langs Vejlefjord og ind i landet.

3.jpeg

Efter frokost på Juelsminde havn kørte vi videre til Ferguson Museum i den lille by Stourup, hvor vi så på Ferguson traktorer i alverdens afskygninger f.eks en der havde været på sydpolen.

4.jpeg

5.jpeg

Som afslutning på en vellykket dag fik vi kaffe med Tage og Birgits hjemmebag.

6.jpeg

Stor tak til Birgit og Tage for en veltilrettelagt tur.
/ Erhard

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
1 years ago

Lad os byde vores nye medlemmer velkommen!
Dyna Dyna
... See MoreSee Less

1 years ago

Årets generalforsamling d 21. April 2024 vel besøgt og vel afsluttet ... See MoreSee Less

Årets generalforsamling d 21. April 2024 vel besøgt og vel afsluttetImage attachment
1 years ago

Så er det på søndag den 21. april kl. 10 at der er generalforsamling i TR-Register Danmark.

Som nævnt i indkaldelsen afholdes generalforsamlingen, som sidste år, i Stenløse Kulturhus, Rådhustorvet 2, 3660 Stenløse.

Vi glæder os til at se dig 😊

Mange hilsner Bestyrelsen
... See MoreSee Less

Så er det på søndag den 21. april kl. 10 at der er generalforsamling i TR-Register Danmark. 

Som nævnt i indkaldelsen afholdes generalforsamlingen, som sidste år, i Stenløse Kulturhus, Rådhustorvet 2, 3660 Stenløse. 

Vi glæder os til at se dig 😊

Mange hilsner Bestyrelsen
1 years ago

Så er der sæsonstart på Cars & Coffee på Torvet i Hillerød - temperaturen siger 🥶 ... See MoreSee Less

Så er der sæsonstart på Cars & Coffee på Torvet i Hillerød - temperaturen siger 🥶
1 years ago

Er der nogen i dette Forum som kører med alu topstykke og har monteret olietyve på ind og ud stødningsventiler - triumph TR3 motor. - syntes den ryger lidt for meget😳 ... See MoreSee Less

Er der nogen i dette Forum som kører med alu topstykke og har monteret olietyve på ind og ud stødningsventiler - triumph TR3 motor. - syntes den ryger lidt for meget😳
1 years ago

Sidste nyt fra England ... See MoreSee Less

Sidste nyt fra England